Home LAJME Tentim vrasje në Malishevë

Tentim vrasje në Malishevë

Të dielën rreth orës 11:38 min, në Shtëpinë e Shëndetit në Malishevë ka ndodhur një tentim vrasje. Sipas hetimeve nga vendi i ngjarjes thuhet se përderisa një qytetar me mbiemër Jonuzaj ishte duke marrë infuzion dhe qëndronte i shtrirë në krevat është qëlluar me armë zjarri nga ish miku i tij me mbiemër Bytyqi.

Pas plagosjes, viktima është dërguar urgjentisht në QKUK në Prishtinë për trajtim dhe për fat mirë jeta e tij nuk është në rrezik thonë mjekët e pyetur nga policia.

Ndërkaq, pas kryerjes së aktit, i dyshuari është paraqitur në stacionin policor së bashku me armën e përdorur në rast.

Policia ka kryer procedurat hetimore në vendin e ngjarjes me ç’rast ka sekuestruar dy gëzhoja dhe dy predha të plumbave.

Pistoleta e përdorur në rast dyshohet të jetë “Ekol Special 99” e kalibrit 7.65 mm me numër serik EU 1341117.

Është informuar prokurori i shtetit i cili ka nënshkruar vendimin për masën e arrestit policor për të dyshuarin.

Previous article​Përçarjet PDK-“Nisma” prekin edhe veteranët e Pashtrikut
Next articleBD: Shkeljet ligjore nuk ndalen në Prizren