Home LAJME Thaçi i shokuar nga sulmi terrorist në Paris

Thaçi i shokuar nga sulmi terrorist në Paris

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas vrasjes së gazetarëve në Paris.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e ministrit Thaçi.

“Jam i shokuar nga sulmi terrorist në Paris ndaj një reviste humoristike ku pësuan shume njerëz. Derisa presim informata më të hollësishme nga kjo tragjedi, Kosova qëndron pranë Francës, kësaj kampione të humanizmit, lirisë dhe barazisë. Forcat e errëta kurrë nuk do të fitojnë, frika dhe terrori kurrë nuk do ta mund shpresën dhe lirinë. Populli dhe shteti i Kosovës është i bashkërenduar me Francën dhe francezët në këto çaste të vështira”(sic).

Previous articleJahjaga: Kosova, solidarizohet me Francën
Next articlePër këtë foto u vranë 12 gazetarë francezë