Home LAJME Thaçi keqpërdori vetëm objektin për fushatë, PDK pagoi transmetimin e fjalimit

Thaçi keqpërdori vetëm objektin për fushatë, PDK pagoi transmetimin e fjalimit

Fjalimi më shumë se 8-minutash i kryeministrit Hashim Thaçi është transmetuar në televizionet më kryesore të Kosovës, pikërisht ditën kur është dekretuar data 8 qershor për organizim të zgjedhjeve të parakohshme nacionale.

Së paku në disa televizione transmetimi është lejuar me pagesë. E, kompensimi monetar për kohën e transmetimit është sponsorizuar nga PDK-ja.
Kryeministri Hashim Thaçi është denoncuar të premten në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa (PZAP) për promovimin që i ka bërë nga zyrat e Qeverisë projektit më kapital me të cilin synon mandatin e tretë, “Misioni i ri”.

Previous articleSHBA-BE dënojnë vizitën e Putin në Krime
Next articleNëntë yjet që ishin në lidhje me Kim Kardashian (Foto)