Home LAJME Thaçi: Rrogat e punëtorëve të KEK-ut të rritën 120 euro nga prilli

Thaçi: Rrogat e punëtorëve të KEK-ut të rritën 120 euro nga prilli

Kryeministri Hashim Thaçi sot ka vizituar Korporatën Energjetike të Kosovës. Në një postim në Facecook shefi i ekzekutivit ka shkruar se gjatë kësaj vizite ka kërkuar që rreth 5000 punonjësit KEK-ut e saj të kenë një rritje rroge lineare prej 120 euro duke nisur nga muaji prill.

“Unë gjithmonë do të luftoj për rroga më të larta në Kosovë, si në sektorin publik ashtu dhe atë privat. Urime për punëtorët dhe familjet e tyre”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Previous articleFëmijë e gra të 13 luftëtarëve shqiptarë iu bashkuan luftës në Siri
Next articleShqipëria miraton heqjen e tatimit të dyfishtë me Kosovën