Home Kuriozitete Tre vjet lidhje në Facebook, vret gruan dhe veten kur mëson se...

Tre vjet lidhje në Facebook, vret gruan dhe veten kur mëson se ishte 44 vjeç

Për tre vite ishte përfshirë në një lidhje sentimentale nëpërmjet rrjetit social Facebook, me një femër e cila ishte deklaruar në mënyrë të rremë 21 vjeç, por në të vërtetë ishte një grua 44 vjeçare, nënë e tre fëmijëve.

Sapo e takoi e vrau dhe më tej i dha fund edhe jetës. I riu indian Vineet Singh rreth 25 vjeç, kishte kërkuar miqësinë e Jyoti Kori në rrjetin social, ndërsa kjo e fundit si fotografi profili kishte përdorur atë të një aktoreje të Bollywood.

Për thuajse tre vjet, ata shkëmbyen përditë mesazhe të ngrohta dashurie pa u parë asnjëherë as në video-kamera, deri kur Vineet i propozoi Jyoti një takim romantik në zonën e lumit Narmada, në Madhya Pradesh, takim të cilin ajo e pranoi.

Por në momentin e takimit, shpërtheu drama dhe zhgënjimi i madh. I riu zbuloi se kishte mashtruar nga gruaja, duke rrëmbyer një armë dhe duke e vrarë. Më tej në dëshpërim e sipër qëlloi edhe veten, duke gjetur vdekjen pak orë më vonë në spital.

Previous articleNuk është buka ajo që na shëndosh
Next articleVeriorët i referohen Qeverisë së Kosovës si “pushtet neutral”