Home LAJME VV dhe AAK të gatshme për zgjedhje

VV dhe AAK të gatshme për zgjedhje

Shkuarja në zgjedhjet të reja po shihet si opsioni më i pranueshëm edhe nga ana e atyre që kanë mbetur jashtë marrëveshjes PDK-LDK. Këto subjekte tashmë po preferojnë që t’iu nënshtrohen edhe njëherë diktatit të popullit, pasi që sipas tyre qeverisja e sërishme e partisë së Hashim Thaçit bashkë me atë të Isa Mustafës, do të ishte vetëm vazhdim i situatës së deritashme ekonomike e politike në vend. Subjekti i Albin Kurtit është pro mbajtjes së një palë zgjedhjeve të reja.

Dardan Molliqaj i kontaktuar nga gazeta, ka thënë se këto zgjedhje, sidomos pas situatës së fundit të krijuar në vend, kur u prish blloku LDK-AAK-Nisma dhe VV, do të ishin zgjidhje më e mirë për vendin. “Pas dështimit të Marrëveshjes së 10 shtatorit mbi parimet, gjithsesi që është më mirë të shkohet në zgjedhje sesa të vazhdohet kapja e shtetit dhe keqqeverisja e deri tashme, që do të mirëmbahet nga ky koalicion PDK-LDK”, ka thënë Molliqaj për Tribunën.

Ndërkohë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës janë vetëm duke pritur që të shihet se lidhja e kësaj marrëveshje është bërë për qëllime personale e jo për të mirën e qytetarëve të vendit

Previous articleGjykata Speciale lë nën hije prioritetet e Qeverisë
Next articlePas Nju Jorkut, Thaçi e Mustafa te Jahjaga