Home LAJME Zyrtare: Nënshkruhet marrëveshja PDK-LDK

Zyrtare: Nënshkruhet marrëveshja PDK-LDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa sapo firmosën marrëveshjen për bashkëqeverisje dhe ndarjen e përgjegjësive.

Pas kësaj ceremonie, në mesditë mblidhet Kuvendi i Kosovës ku do të votohet fillimisht për zgjedhjen e organeve në legjislaturë e pastaj edhe ekzekutivi.

Previous article
Next articleMarrëveshja që e bën Isa Mustafën Kryeministër