Home LAJME ​FBI ndihmon në kërkimin e aeroplanit të zhdukur

​FBI ndihmon në kërkimin e aeroplanit të zhdukur

FBI po ndihmon qeverinë amerikane në kërkimet për aeroplanin e zhdukur për më shumë se një javë, ka konfirmuar Shtëpia e Bardhë.

Hetuesit amerikan besohet se po u ndihmojnë autoriteteve malazijase në kërkimin e aparatit simulator të fluturimit si provë, pasi i përkiste një nga pilotëve të fluturimit MH370.

Piloti thuhet të ketë shlyer disa të dhëna nga aparati kopjues i kompjuterit.

Ekipe nga 26 vende po përpiqen të gjejnë fluturimin MH370, i cili u zhduk më 8 mars me 239 persona në bord.

Previous articleKlepto dhe NRG Band vijnë me këngë të re
Next article​Dhëndri i Bin Ladenit nuk pranon fajin për vrasjen e amerikanëve