Home Uncategorized Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e 14 vjeçarit

Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e 14 vjeçarit

Prishtinë – “Ju njoftojmë se lidhur me rastin e vrasjes së rëndë dhe plagosjes që ka ndodhur me datën 08.01.2014, në rrugën “Ilir Konushevci” në Prishtinë, hetuesit rajonal të Prishtinës, mbrëmë kanë arritur të identifikojnë dhe arrestojnë dy persona të dyshuar”, shkruan në njoftim të Policisë.

Personat e dyshuar:

L.S (mashkull) 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës (si i dyshuar kryesor për vrasje dhe plagosje ) dhe

A.S (mashkull) 24 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës ( i dyshuar për bashkëveprim në kryerjen e vrasjes),

me urdhër të Prokurorit të shtetit, janë dërguar në qendrën rajonale të mbajtjes në Prishtinë, për përfundimin e të gjitha veprimeve të nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastin në fjalë. shkruan Expres. /RadioRINIA/

Previous articleInaugurohet objekti i renovuar i Gjykatës në Viti
Next articleMbi 1 milion e 600 mijë pasagjerë shfrytëzuan ANP-në