Home SPORT Atletico në sulm për Montolivon

Atletico në sulm për Montolivon

foto (6)Champions League dhe jo vetëm. Nga Madridi kalon një pjesë e mirë e sezonit dhe merkatos së Milanit, shkruan “Panorama.it”, që shpjegon se Atletico Madrid, kundërshtari i kuqezinjëve, por kërkon një mesfushor për sezonin e ardhshëm dhe një ndër emrat në listën e dëshirave është edhe Riccardo Montolivo.

Vëzhguesit e “Los Colchoneros” e kanë ndjekur italianin që në miqësoren e së mërkurës Spanjë-Itali dhe mesa duket e ka bindur skuadrën madrilene.

Dhe nga Milani duket se vijnë sinjale hapjeje: shitja me 8-10 milionë euro i lojtarit që erdhi me parametra zero në “San Siro”.

Por për momentin vetë Montolivo mohon gjithçka.

Previous articleMustafi në planet e Juventusit
Next articleJa si do të duket Barcelona