Home SPORT Barca e përcjellë Cityn

Barca e përcjellë Cityn

foto (7)Barcelona e ka eliminuar Manchester Cityn më lehtë se që është pritur. Në ndeshjen e dytë Barca fitoi me rezultat 2 me 1, duke mos vënë asnjë moment në dyshim kualifikimin pas fitores së parë. Të tre golat u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes.

Messi në minutën e 67 shënoi golin e parë pas një gabimi nga Lescot. Company barazoi në minutën e 89 me një gol të dyshimtë për pozicion jashtë loje. Por vetëm një minut më pas, Alves shënoi për fitoren e Barcelonës.

Previous articlePSG e frikshme për të gjithë
Next articleBarça dhe PSG në çerekfinale