Home SPORT Çmendet PSG, nga 1 milion për lojtarët nëse fitojnë Championsin

Çmendet PSG, nga 1 milion për lojtarët nëse fitojnë Championsin

Nasser al-Khelaifi, pronari i PSG-së, është i gatshëm t’i shpërblej futbollistët me nga 1 milion euro nëse e fitojnë Ligën e Kampionëve.

Pronari i Paris Saint Germain, Nasser al-Khelaifi, do të japin shpërblim 1 milion euro për çdo lojtar të ekipit nëse fitojnë Ligën e Kampioneve.

Sipas ‘L’Equipe’, Zlatan Ibrahimovic ka negociuar me Nasser al-Khelaifi. Për këto shpërblime, i cili është më i madh në historinë e futbollit.

Shpërblimi i lojtarëve të PSG-së do të jetë sa dyfishi i atyre të Real Madridit dhe 400 mijë euro më shumë se shpërblimi që morën spanjollët pas fitores së Botërorit Afrika e Jugut 2010.

Vitin e kaluar, futbollistët e Bayern Munchen morën 800 mijë euro për titujt e fituar në Ligën e Kampionëve, Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë.

Previous articleKëshilltarët e Obamës shpallen të padëshiruar në Rusi
Next articleKrasniqi: Kush kujt po i flet për moralin?