Home SPORT Hajduk-Dinamo Zagreb, rrahet presidenti Mamic!

Hajduk-Dinamo Zagreb, rrahet presidenti Mamic!

Superderbi i futbollit kroat mes Hajduk Split dhe Dinamo Zagreb ka sjellur një moment të papritur në këtë sfidë.

Presidenti problematik i Dinamo Zagrebit, Zdravko Mamic është kacafytur në stadium me një zyrtarë të skuadrës së Hajdukut.

E tëra ndodhi pas një vendimi të gjyqtarit në fushë që shpieu drejt dhunës fizike mes dy zyrtarëve të lartë.

Previous articleKomiteti i Arbitrave denoncon Ronaldon dhe Ramosin
Next articleEto’o :“Mourinho i ‘çmendur’, Guardiola s’ka qenë lojtar i madh”