Home Kuriozitete Konsumonte 8 litra Cola ne dite, i bien dhembet 25 vjecarit

Konsumonte 8 litra Cola ne dite, i bien dhembet 25 vjecarit

294369-william-kennewellMos e nenvleresoni demin qe shkaktojne pijet me gaz sepse do te kryeni nje gabim te rende. Kete e verteton nje djalosh australian 25 vjec, William Kennwell, i cili eshte detyruar te vendose proteza ne nje moshe kaq te re prej varesise ndaj Coca Coles.

Djali pinte deri 8 litra ne dite Cola, dhembet e tij u kalben prej sheqerit dhe mjeket ne fund vendosen t’i hiqnin edhe 13 dhembet qe i kishin ngelur per t’i vene proteza ne goje.

Mesa duket paralajmerimet e dentisteve nuk ishin te mjaftueshme per djaloshin. Por Cola pervec dhembeve, i shkaktoi dhe helmim ne gjak djaloshit. Ky eshte nje rast qe duhet te ndergjegjesoje konsumatoret e pijeve me gaz.

Previous articleZanfina bëhet Zeshkane – Ema bionde
Next articleRoboti që bën dashuri me njeriun