Home SPORT Kosovë – Shqipëri 2:2

Kosovë – Shqipëri 2:2

Ndeshja miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipëris ka perfenduar me rezultat 2:2.

Golin e parë në ndeshje dhe të parin për shqipërin shenoi, Rey Manaj, i cili ka shënuar menjëherë pas hyrjes në lojë, kur u zavendësua nga Sokol Cikalleshi.

Pas disa minuve ishte Bersant celina, talenti tjetër shqiptar, që barazoi rezultatin  në minutën e 58’, duke shënuar nga pika e bardhë, pas një penalltie të shkaktuar nga Taulan Xhaka.

Në minute e 69’ Elbasan Rashani, kaloi Kosovën në epërsi, Rashani  për mrekulli kaloi Amir Rrahmanin brenda zonës, për të mposhtur më pas Berishën.

Ndërsa Amir Rashani, shënoi golin e fundit të takimit në minute e 72’.

Ndeshja filloi me lëndim

Previous articleThaçi: UNESCO tregoi se Ballkani Perëndimor duhet të hyjë “pako” në BE
Next articleMustafa: Kosova duhet të jetë gati të përballet me kërcënimet e terrorizmit