Home SPORT Llamkos Kosova mposhtë Dritën, sigurt drejt titullit

Llamkos Kosova mposhtë Dritën, sigurt drejt titullit

Në kuadër të javës së 21 në Raiffeisen Superligën e Kosovës , Llamkos Kosova ka mposhtur Dritën me rezultat 3:1.

Golat për Llamkos Kosova i shënuan Labinot Osmani (2) dhe Bashkim Shala , ndërsa për Dritën golin e vetëm e shënoi Florim Bërbatovci.

Llamkosi me këtë fitore tani ka grumbulluar 46 pikë duke rrugëtuar sigurt drejt titullit kampion , ndërsa Drita me këtë humbje vetëm sa i ka vështirësuar punët vetit duke u rrezikuar seriozisht për rënie nga elita.

Previous articleRoma me stadium të ri
Next articleVeriu po krijon identitet të dallueshëm