Home SPORT Mancini: City do ta fitojë titullin

Mancini: City do ta fitojë titullin

Trajneri i Galatasarayt, Roberto Mancini, e vlerëson Manchester Cityn si favorit për titull. Mancini mendon se ish-klubi i tij do të tregohet më i fuqishëm se Chelsea në fund të sezonit.

Mancini mendon se ish-klubi i tij do të tregohet më i fuqishëm se Chelsea në fund të sezonit.

“Mendoj se Manchester City është skuadra më e mirë në Ligën Premier. Ata kanë lojtarët më të mirë. Nuk e di nëse Liverpooli, që po ashtu ia del mirë për momentin, do të mund ta fitojë titullin”.

“Mendoj se lufta do të zhvillohet deri në fund të sezonit, në mes të Cityt dhe Chelseat”, ka thënë italiani.

Previous articleBale: Reali nuk ka frikë nga Barca
Next articlePrizrenasit nisin marshin në kërkim të dorëheqjes së kryetarit të dënuar