Home LAJME Ministri i FSK-së, Agim Çeku, priti sot ambasadorin e ri të Republikës...

Ministri i FSK-së, Agim Çeku, priti sot ambasadorin e ri të Republikës së Shqipërisë,

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga prokuroria dy vite më parë, me akuzën e kontrabandës, është emëruar nga kryeministri Edi Rama i Zyrës së Punësimit në Kavajë, thuhet në një reagim të Partisë Demokratike.

“Dy vite më parë, në verën e vitit 2012 Saimir Kurti, u zbulua nga autoritetet doganore teksa një kontejnier që vinte nga Kina plot me cigare, e deklaronte si të mbushur me dyer, për të shmangur detyrimin prej 400 milionë lekësh. Ai u kallëzua dhe u shpall në kërkim ndërkombëtar nga Prokuroria”, thuhet në reagim.

Ky person ka marrë postin e lartë të Drejtorit të Zyrës së Punës në Kavajë, i propozuar nga Erion Veliaj.

“Mund ta dalloni në këtë foto, personin e shpallur në kërkim për kontrabandë, që qëndron para kryeministrit dhe në krah të ministrit. Nuk do mend e kalem, për ta kuptuar se sa boshe është retorika e Kryeministrit për merita e profesionalizëm”, vazhdon reagimi. /Telegrafi/

Previous articleÇeku priti ambasadorin e ri të Shqipërisë
Next articleMediat raportojnë se ky mund të jetë aeroplani i zhdukur!?