Home Kuriozitete Policia ka gjetur gjerat personale të Adolf Hitlerit në një apartament në...

Policia ka gjetur gjerat personale të Adolf Hitlerit në një apartament në Argjentinë

Në një dhomë të fshehur në një shtëpi në afërsi të kryeqytetit argjentinas Buenos Aires, policia gjeti, ku besohet se mund të jetë grumbullimin më i madh i objekteve naziste në vend.

Në mesin e “thesareve naziste” bustit të Adolf Hitlerit, ishin edhe një palë syze zmadhuese të paketuara në kuti elegante me svastikat dhe instrumentet mjekësore të përdorura për të matur volumin e kokës.

Rreth 75 artikuj janë gjetur në bekar në periferi të Buenos Aires, dhe autoritetet besojnë se këto janë origjinale që i përkasin nazistët të nivelit të lartë të cilët kishin imigruar në Amerikën e Jugut të gjejnë strehë pasi u arratën nga Gjermania pas Luftës së Dytë Botërore.

Previous articleDafina Zeqiri shfaqet provokuese
Next articleRrahje me shufër metalike në tregun e gjelbër të Podujevës