Home LAJME Prokuroria serbe: Salustro nuk punon për ne

Prokuroria serbe: Salustro nuk punon për ne

Zëvendësprokurori serb për krime lufte, Bruno Vekariq e ka demantuar sot lajmin se ish kryeprokurori i EULEX-it, Mauricio Salustro është punësuar si këshilltar në prokurorinë serbe.

Radio Televzioni i Kosovës ka raportuar sot se Salustro dhe gjyqtari Fracesco Fiori janë nën hetim për shkak të korrupsionit, marrjes së mitos dhe keqpërdorimit të detyrës.

Vekariq për Beta ka thënë se Salustro nuk punon, e as që ka punuar ndonjëherë në Prokurorinë për krime lufte.

Previous articleBlanc: Përvoja e Chelsea na eliminoi
Next articleRexhep Selimi: Ja e vërteta për takimin me Bujar Bukoshin