Home Kuriozitete Puthje franceze me qenin

Puthje franceze me qenin

Chris Sembrot ka realizuar një set fotografik ku shihen njerëz dhe qen duke u lëpirë me njëri-tjetrin. 

Shumicës mund t’i duket shumë e shpifur puthja franceze mes njeriut dhe qenit, por qëllimi i këtij projekti të fotografit amerikan është të ndryshojë këndvështrimin e këtyre njerëzve.

Sembrot shkruan: “U duket e shpifur pasi thonë që qentë lëpijnë veten dhe rrëmojnë mes mbeturinave, por lëpirja e qenit ka të mirat e veta: të bën të ndihesh mirë.”

Fotografi harron të përmendë se pështyma e qenve përmban baktere që mund të shkaktojnë probleme tek mishrat e dhëmbëve për njerëzit.

Foto
   
Previous articleEksploziv makinës së efektivit të policisë
Next articleKim Kardashian me “të mbathurat e gjyshes”