Home SPORT Puyol largohet nga Barcelona

Puyol largohet nga Barcelona

pyolKapiteni i Barcelonës, Carles Puyol, gjatë një konference për media, ka bërë me dije se do të largohet nga Barcelona. Qendërmbrojtësi Puyol ka theksuar se largimi i tij nga Barcelona do të ndodhë në fund të këtij sezoni.

35 vjeçari ka pasur probleme të shumta me lëndime viteve të fundit dhe është paraqitur vetëm 6 herë në të gjitha garat këtë sezon, duke u zëvendësuar nga Javier Mascherano dhe Marc Bartra si krah i Piques.

“Klubi është i njoftuar për vendimin tim. Unë nuk po e lë skuadrën sot, ka edhe 3 muaj deri në fund të sezonit”, tha Puyol në konferencën për media të mbajtur të martën.

“Nuk e di së çfarë do të bëj pas 30 qershorit. Më duhet pushim dhe të mendoj. Do të shohim pastaj”.

Në fund ai shtoi: “Dua të falënderoj të gjithë në skuadër për gjithçka që kanë bërë për mua”.

Mbrojtësi e filloi karrierën pikërisht në Camp Nou në vitin 1999, dhe ka arritur afër 600 paraqitje për Barçën në të gjitha garat.

Previous articleAfërdita Dreshaj shpjegon ikjen nga TV “Agon”
Next articleSony shet 6 milionë njësi të PlayStation 4