Home LAJME Rusia sanksionon nëntë zyrtarë amerikanë

Rusia sanksionon nëntë zyrtarë amerikanë

Si hakmarrje ndaj sanksiuoneve të Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të tjera perëndimore, Rusia sot ka vendoisur vënien e sanksioneve për nëntë ligjvënës dhe zyrtarë amerikan.

Ministria e jashtme ruse, njoftoi sot se, zyrtarët amerikan të cilët nga tash e kanë të ndaluar të hyjnë në Rusi, janë senatorët Robert Menendez, Mary Landrieu, John McCain, Daniel Coats, drejtuesin e shumicës në senat Harry Reid, kryetarin e Dhomës së përfaqësuesve Xhon Bohner si dhe ndihmësit presidencial Caroline Atkinson, Daniel Pfeiffer edhe Benjamin Rodosit, transmeton rel.

Ministria e jashtme ruse, tha se “Nuk ka dyshim që Moska do të përgjigjet në mënyrë të përshtatshme pas çdo lëvizje armiqësore që bëhet nga Shtetet e Bashkuara”.

Previous articleJa çfarë do të bëjë Qeveria për fëmijët e sëmurë me kancer dhe leukemi
Next article​Dhjetë të vdekur nga një aksident në Turqi