Home SPORT Superliga e Kosovës:Feronikeli kampion vjeshtor

Superliga e Kosovës:Feronikeli kampion vjeshtor

Superliga e Kosovës është mbyllur për stinorin vjeshtor me ndeshje Feronikeli – Hajvalia (0-0).
Ndeshje e zhvilluar në Pejë nuk dha edhe shumë, pasi të dy skuadrat u treguan të kujdesshme.

Më shumë në pjsën e parë rrezikuan Hajvalia, por ishte Flamur Neziri ai që bëri disa pritje të bukura duke ia mohuar golin,.

Në pjesën e dytë Feronikeli kishte më shumë, por nuk arriti të shënoj.

Feronikeli e mbyll stinorin vjeshtor me 31 pikë, e dyta Llapi me 30, ndërsa vendet tre dhe katër i zënë Gjilani dhe Hajvalia.

Previous articleMustafa: Qeveria e vendosur të vazhdojë dialogun – marrëveshjet pritet të marrin mendimin e organeve kompetente
Next articleQeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e 62-të