Home Uncategorized VIDEO: Si i thyen kutitë e votimit

VIDEO: Si i thyen kutitë e votimit

Prishtinë – Kundërshtarët e daljes së serbëve në zgjedhjet e 3 nëntorit, kanë postuar në Youtube videon ku shihen fytyra të maskuara tek thyejnë kutitë në një vendvotim në Mitrovicën e Veriut.

Autorët e këtij xhirimi pretendojnë se vendvotimet janë demoluar pikërisht nga mbështetësit e daljes së serbëve në votime dhe atë me ndihmën e policisë dhe xhandarmërisë serbe.

Previous articleSHBA-ja uron Kosovën për zgjedhjet historike
Next articleHASANI: Festa e 28 Nëntorit të fillohet në Medvegjë