LAJME

z_5096

Veliu e Haziri po qëndronjë për vizitë zyrtare në Gjermani

Kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, i shoqëruar nga Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri dhe drejtori i Arsimit në Podujevë, Nexhmi Rudari po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Velbert të Gjermanisë. Në qytetin Velbert, kryetarët e Podujevës dhe Gjilanit,.Agim Veliu dhe Lutfi Haziri, janë pritur në Parlamentin e Nord Ëestfalen, ku kanë zhvilluar takim

SPORT

10982368_340836176117920_6970593151437812395_n

Haxhi Krasniqi: Gëzuar Kosova ime

Boksieri i madh shqiptar, Haxhi Krasniqi ka uruar Kosovën në shtatë vjetorin e Pavarësisë. Junikasi, i cili po bën përgatitjet intensive për sfidën e 21 marsit, përmes profilit të tij në Facebook, ka uruar bashkëvendësit për festën e shtatë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. “Gëzuar *Kosova ime*. Sot 7-vite shtetësinë, uroj nga zemra me të

TEKNOLOGJI

m-euml-n-euml-fund-samsung-sjell-telefonin-e-saj-z1-n-euml-tizen-os_hd

Samsung sjell telefonin e saj Z1 në Tizen OS

Pas shtyerjeve të shumta që nga vitit 2013, Samsung përfundimisht e ka prezantuar modelin e saj të ri të telefonit që bazohet në sistemin e saj operativ Tizen OS, Z1. Modeli i shumë përfolur i telefonit të Samsung fillimisht është lansuar në Indi për një çmim të volitshëm që arrin në 92 dollarë. Samsung ka

SPORT

10982368_340836176117920_6970593151437812395_n

Haxhi Krasniqi: Gëzuar Kosova ime

Boksieri i madh shqiptar, Haxhi Krasniqi ka uruar Kosovën në shtatë vjetorin e Pavarësisë. Junikasi, i cili po bën përgatitjet intensive për sfidën e 21 marsit, përmes profilit të tij në Facebook, ka uruar bashkëvendësit për festën e shtatë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. “Gëzuar *Kosova ime*. Sot 7-vite shtetësinë, uroj nga zemra me të

SHËNDETËSI

foto (1)

Një element ushqimor ndikon në zhdukjen e dhimbjes së kokës

Dhimbjet e shpeshta të kokës mund të reduktohen ndjeshëm, duke reduktuar përdorimin e kripës në ushqime. Më saktësisht duhet reduktuar me tre gramë përdorimi i kripës. Ky fakt tregohet nga një studim amerikan i John Hopkins University, në Maryland. Sipas ekspertëve reduktimi i sasisë së kripës zbeh dhimbjen e kokës për shkak se ul presionin

TEKNOLOGJI

m-euml-n-euml-fund-samsung-sjell-telefonin-e-saj-z1-n-euml-tizen-os_hd

Samsung sjell telefonin e saj Z1 në Tizen OS

Pas shtyerjeve të shumta që nga vitit 2013, Samsung përfundimisht e ka prezantuar modelin e saj të ri të telefonit që bazohet në sistemin e saj operativ Tizen OS, Z1. Modeli i shumë përfolur i telefonit të Samsung fillimisht është lansuar në Indi për një çmim të volitshëm që arrin në 92 dollarë. Samsung ka

Kuriozitete

nena

Nëna kanibale tenton të hajë fëmijën e sapolindur

Infermieret e gjetën gruan e cila mendohet të vuajë nga probleme mendore, duke kafshuar fëmijën në krah. Stafi i shokuar tregoi momentin në të cilin gjetën nënën, që mesa dukej po tentonte të hante foshnjën tre ditë pasi e kishte lindur atë. Një infermiere e pa 24 vjeçaren Li Zhenghua me nofulla të mbërthyera rreth

Top