Kuriozitete articles

nena

Nëna kanibale tenton të hajë fëmijën e sapolindur

Nëna kanibale tenton të hajë fëmijën e sapolindur

Infermieret e gjetën gruan e cila mendohet të vuajë nga probleme mendore, duke kafshuar fëmijën në krah. Stafi i shokuar tregoi momentin në të cilin gjetën nënën, që mesa dukej po tentonte të hante foshnjën tre ditë pasi e kishte lindur atë. Një infermiere e pa 24 vjeçaren Li Zhenghua me nofulla të mbërthyera rreth

1_5087

​Pushime drithëruese, hoteli i ndërtuar me 3 mijë ton akull

Është një hotel që i ka të gjitha komfortet dhe një panoramë përrallore, i cili ndodhet në alpet e Zvicrës. Por mbi të gjitha ka një karakteristikë unike, ekziston vetëm në dimër. Hotel Iglu-Dorf, është një strukturë hoteliere e përbërë nga 3 mijë ton akull dhe dëborë. Brenda dhomave të tij mund të shijohen edhe

xhaketa-1

Xhaketa me panele diellore

Tommy Hilfiger është një markë e njohur për veshjet e saj, dhe tani ka vendosur që të bashkojë modën me teknologjinë. Kompania njoftoi se po bashkëpunon me kompaninë e paneleve diellore, Pvilion, për të krijuar xhaketa me panele diellore, të cilat do t’u japin mundësi përdoruesve të ushqejnë pajisjet e tyre ndërsa janë duke ecur.

diasimoi-me-fysikes-ateleies-14

Defektet e VIP-ave

Ndoshta në paraqitjet e tyre përpara publikut ata shkëlqejnë dhe duken të përsosur, por edhe VIP-at janë qënie njerëzore, dhe si të tillë kanë edhe ata difektet e tyre. Dikush që nga lindja, dikush tjetër si pasojë e ndonjë aksidenti. Ne kemi zgjedhur 24 prej tyre, për të shuar sadopak kuriozitetin tuaj. Joaquin Phoenix ka

foto (1)

30 të vërteta … që ndoshta nuk i dini!

Janë detaje interesante që shpesh shkaktojnë habi për ata që i lexojnë atë. Por në të shumtën e rasteve, japin përgjigje për pyetjet që mund të kemi … 1. Në Nju Jork paguan gjobë, kushdo që vendos çantën e tij, në sediljen bosh në autobusë. 2. Në vitin 1997, linjat ajrore amerikane kanë kursyer 40.000

foto (3)

10 gropat më të mahnitshme në botë (FOTO)

Në të gjithë botën natyra bën mrekulli dhe ndër bukuritë më të rralla të natyrës janë edhe gropat, që shpesh krijohen nga kriteret e vullkanëve, nga dora e njeriut, nga erozioni etj. Njihuni me gropat me pamjet më mahnitëse që keni parë ndonjëherë 1. Krateri i Gasit në Darvaza – Turkmenistan (dera e ferrit) Në

aa

Këto janë vendet që ju kurrë nuk mund t’i vizitoni

Këto janë disa prej vendeve më të njohura në botë, por janë krejtësisht të mbyllur për publikun dhe prandaj janë edhe më interesante. 1. Ishulli i gjarpërinjve – Brazil Ky ishull është shtëpia e 4.000 gjarpërinjve më vdekjeprurës në botë, që do të thotë që nuk duhet të shkoni atje edhe nëse nuk është e ndaluar nga qeveria braziliane.

Top