TEKNOLOGJI articles

m-euml-n-euml-fund-samsung-sjell-telefonin-e-saj-z1-n-euml-tizen-os_hd

Samsung sjell telefonin e saj Z1 në Tizen OS

Pas shtyerjeve të shumta që nga vitit 2013, Samsung përfundimisht e ka prezantuar modelin e saj të ri të telefonit që bazohet në sistemin e saj operativ Tizen OS, Z1. Modeli i shumë përfolur i telefonit të Samsung fillimisht është lansuar në Indi për një çmim të volitshëm që arrin në 92 dollarë. Samsung ka

nokia

Nokia u rikthehet telefonave të lirë

Microsofti ka lansuar telefonin Nokia 215, një ndër pajisjet më të qëndrueshme që ka prodhuar kjo kompani. Nokia 215, që kushton 29 dollarë, vjen me shërbimet si, shfletuesi i internetit Opera Mini, Twitter dhe Facebook. Microsofti ka lansuar dy modele të Nokia 215. Një me një kartelë dhe tjetri me dy. Pajisja e re e

mbusheni-baterin-euml-e-telefonit-me-uj-euml_hd

Mbusheni baterinë e telefonit me… ujë!

Nëse nuk keni rrymë, merrni dy bateri dhe zhytini ato në një filxhan me ujë për një deri në një orë e gjysmë dhe më pas lidheni telefonin celular me kabllon e USB-së dhe zhyteni në ujë. Kjo është një teknikë fantastike për ata që udhëtojnë në zonat e luftës, ose edhe për udhëtarët që

rripiipantallonavekarikus

Njihuni me rripin cudiberes qe karikon telefonin tuaj!

Rripat e pantallonave, në shumicën e rasteve janë tepër të mërzitshëm dhe kryejnë vetëm një funksion. Gjithsesi pa ata pantallonat tona nuk do të qëndronin në vendin e duhur. Një startup i ri i quajtur Nifty me bazë në Mbretërinë e Bashkuar ka ndryshuar konceptin mbi rripat. Kjo skuadër ka sjellë një dizajn rripi tepër

Manta-X7-4

Manta X7, telefoni inteligjent pa asnjë buton

Çdo telefon inteligjent me ekran me prekje ka edhe disa butona fizik. Megjithatë, kompanitë përpiqen që të krijojnë butona sa më të vegjël, në mënyrë që telefoni të duket më mirë. Një kompani kineze, e quajtur Manta, po punon për krijimin e një pajisje që nuk do të ketë asnjë buton fizik. Nuk janë zbuluar

foto

iPhone 6 Plus vs Galaxy Note 4,cili është fitues?

Katër vjet më parë, Samsung e kishte “trazuar” tregun mobil me modelin e parë të fabletit Galaxy Note, kombinimin e parë të telefonit me tablet, dhe duke ia dhënë emrin e parë këtij lloji të pajisjes mobile. Këtë vjeshtë, Apple iu bashkua industrisë me iPhone 6 Plus, ndërsa Samsung doli me gjeneratën e katërt të

Top